1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
A PENTHESZILEIA PROGRAM
Vígszínház - Házi Színpad
9.3 / 10
125 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
Kincses Réka marosvásárhelyi származású, Németországban élő fiatal magyar filmrendező, író, drámaíró. A 2006-ban bemutatott Balkán Bajnok című filmje a 38. Magyar Filmszemle a legjobb dokumentumfilmnek járó díját hozta el. A Pentheszileia Program drámaíróként az első magyarországi bemutatója, melyet ő maga rendez.

Rendező: KINCSES RÉKA
sorsok és játszmák egy részben
Az előadást 18 éven felüli nézőinknek ajánljuk!

(19.30-as kezdés esetén az előadás várható befejezésének ideje 21.10)

Generációkon átívelő családtörténet, egy különleges tehetségű női szerző szemszögén keresztül, nyers szexualitással és szókimondással. Pentheszileia, aki a görög drámahősnő nevét viseli ugyan, de egy mai, modern, csupa ideg fiatal teremtés, aki menekülne a sorsa elől, amit a múltjából olvas ki, és menekülne édesanyjával való szoros, ellentmondásos kapcsolatából is. De a szexuális kalandok, abortuszok és egy kétségbeesett terápia útkeresései után vajon képes lesz-e megtalálni lelki megnyugvását? A Házi Színpadon immár hagyomány, hogy női alkotók különleges női sorsokról mesélnek.

Pentheszileiát a Vígszínház fiatal tehetsége, Szilágyi Csenge játssza.

bemutató: 2016. október 16. - Vígszínház, Házi Színpad

 

Szereposztás

Pentheszileia Szilágyi Csenge
Achillesz Király Dániel
Apa, Terapeuta Hevér Gábor
Nagyanya, Dédanya Lázár Kati
Nőgyógyász, Nagyapa, Dédapa Csapó Attila
Anya Hullan Zsuzsa

Stáblista

Rendező Kincses Réka
A rendező munkatársa Egyedi Mónika
Jelmez Pusztai Judit
Díszlet Holjencsik Anna Vita
Dramaturg Székely Csaba
Dramaturg Vörös Róbert
Ügyelő Héjj János
Súgó Kertes Zsuzsa
Világítás Tomhauser Tamás

Helyszín

Vígszínház
Budapest, 1137, Szent István krt. 14.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!

Vélemények

Andrew Elegic
2022-05-22
Egy ilyen nagynevű, presztízs színház adhatna annyit magára és a közönségére, hogy klimatizálja vagy legalább minimális légtechnikát alkalmaz a kisszínpadán is. Fuldoklottunk, a saját levünkben füröftünk a színészekkel együtt a darab alatt végig a teltházas manzárd-teremben. Ugyancsak lényeges lenne, hogy a rendező visszafogja a realitástól elszakadt, a szerepüket durván túljátiszó színészeket, akik közül néhányan brazil szappanoperákhoz hasonló kifakadásokkal alakították túl a szerepüket egy önmagában is igencsak kaotikus, szinte történet nélküli darabban. Néhány klasszis színészi teljesítmény, és az egyébként minimalitásában is általánosságban elfogadható rendezés mentette meg nálam ezt a darabot a bukástól. 6/10.
Marianna Miklósi
2018-01-25
Nehéz, nyers, rágós darab, sokat kellene belőle tanulni. Szilágyi Csenge, Hullan Zsuzsa nagyszerű játéka, és a jó szövegek teszik emészthetővé.
Gerstl Odette
2018-01-24
zseniális volt
Robert Somogyi
2016-12-21
Remek előadás remek színészekkel!

Írj véleményt

0 / 4000
Ha nem vagy belépve, vagy nem vásároltál még jegyet erre az előadásra, akkor jóvá kell hagyjuk az írásodat, mielőtt megjelenne. Regisztrálj/lépj be vagy vásárolj jegyet az előadásra az azonnali kommenteléshez.