1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
ROSSINI, RODRIGO ÉS BRAHMS MŰVEK - CSÁKI ANDRÁS - GITÁR, VEZÉNYEL: CARLO MONTANARO
Nemzeti Filharmonikusok - Zeneakadémia Nagyterem
9.4 / 10
5 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
Mediterrán életérzés – ez hatja át e téli koncert első félidejét, de a másodikban elhangzó szimfónia háromhangos mottójába is hangról hangra kódolt a szabadság–boldogság – vagy ahogy Brahms mondta: „Frei aber froh” – lelkivilága.

A Zubin Mehta által felfedezett, a magyar közönség előtt is jól ismert Carlo Montanaro az olasz repertoár egyik keresett előadója, aki 2008-ban Verdi Traviatájával debütált a milánói Scalában, és számos fesztiválon, rangos operajátszó helyszínen nyitott meg évadot, 2011 és 2014 között pedig a varsói Nagy Színház (Teatr Wielki) zeneigazgatójaként dolgozott. A műsor egzotikus színfoltja a zenekari gitárzene csúcsának tartott Aranjuezi concerto, amelynek megírására a spanyol királyi kert magnoliafáinak illata, madárénekei, szökőkútjainak csobogása ihlette a kiskora óta vak zeneszerzőt. A különleges hangulatú művet napjaink egyik legjobb magyar gitárművészének tolmácsolásában hallhatjuk.

Műsor:

Rossini:A sevillai borbély - nyitány Rodrigo:Aranjuezi gitárverseny szünet Brahms:3. (F-dúr) szimfónia, op. 90 Közreműködik:Csáki András (gitár)Nemzeti Filharmonikus ZenekarVezényel: Carlo Montanaro

Stáblista

Karmester Carlo Montanaro

Helyszín

Nemzeti Filharmonikusok
Budapest, 1061, Liszt Ferenc tér 8.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!