1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
R.RODGERS-O.HAMMERSTEIN II.: A MUZSIKA HANGJA
Pesti Magyar Színház - Nagyszínpad
8.6 / 10
19 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
Készült Maria Augusta Trapp ’The Trapp Family Singers’ elgondolása alapján

Zene: RICHARD RODGERS
Dalszövegek: OSCAR HAMMERSTEIN II
Szövegkönyv: HOWARD LINDSAY és RUSSEL CROUSE

Fordította: Bátki Mihály
A dalszövegeket fordította: Fábri Péter

Az előadás a R&H Theatricals Europe engedélyével jött létre.
Fábri Péter dalszövegei a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. engedélyével kerültek felhasználásra.

 

Maria, az életvidám, folyton izgő-mozgó apácanövendék, bármennyire is igyekszik, nem igazán találja a helyét a zárdában. Lebbenékeny fiatalsága, szabadságvágya újabb és újabb kalandozásokra csábítja, s szívesebben tölti az idejét a környező hegyekben, mint a zárda falai között, ahol álmodozó természetével folyamatosan galibát okoz. Főnökasszonya ezért elszegődteti nevelőnőnek a szigorú von Trapp kapitány gyermekei mellé. Maria izgatottan érkezik meg az elegáns kastélyba, ahol anyai szív és gondoskodás híján katonás fegyelem uralkodik. A lány, hogy ráébressze a gyerekeket az élet valódi szépségeire, énekelni tanítja őket – és arra, hogy mindig bátran képviseljék az elveiket és vágyaikat, egyéniségüket pedig ne engedjék hamis szabályok közé szorítani. A kapitány eleinte nem nézi jó szemmel Maria nevelési módszereit, ám lassacskán az ő kapcsolatuk is megváltozik… Csakhogy közben már a második világháború viharfelhői gyülekeznek az idilli ausztriai hegyek fölött.

A muzsika hangja a zenés színházi irodalom egyik legsikeresebb darabja, amelyből világhírű film is született, a benne szereplő dalok pedig egytől egyig slágerré váltak. Ez az üde, életigenlő, egyszerre bájosan szórakoztató és mélyen humánus történet igazi gyöngyszem szeretetről, családról, összetartásról – és persze szerelemről!

A szerzőkről:

Oscar Greeley Clendenning Hammerstein II (1895-1960) amerikai librettista, színházi producer és rendező. Negyven éves pályafutását nyolc Tony-díjjal és két Oscar-díjjal ismerték el. Mintegy 850 dal szövege köthető a nevéhez, ezek közül számos ma is világsiker.

Richard Charles Rodgers (1902-1979) amerikai zeneszerző, aki több mint 900 dalt és 43 Broadway musical zenéjét szerezte, de filmek és tévéprodukciók komponistájaként is tevékenykedett. Ő volt az első, aki megcsinálta a show business „Grand-slamjét”, azaz a legnagyobb díjak (Emmy-, Grammy-, Oscar- és Tony-díj) mindegyikét legalább egyszer elnyerte, de a Pulitzer-díj sem hiányzik a gyűjteményéből.

Howard Lindsay (született: Herman Nelke, 1889-1968) amerikai drámaíró, librettista, rendező, színész és producer. Egy közösen jegyzett darabjukért állandó szerzőtársával, Russel Crouse-zal együtt Pulitzer-díjat kapott, majd 1960-ban a szerzőpáros a Tony-díjat is elnyerte A muzsika hangjáért.

Russel Crouse (1893-1966) amerikai drámaíró, librettista és egykori színész. Howard Lindsay-hez fűződő, világsikerű munkakapcsolata 1934-ban kezdődött, amikor az Anything Goes című Cole Porter musicalhez együtt dolgozták fel P. G. Wodehouse/Guy Bolton könyvét.

Szereposztás

MARIA REINER, apácanövendék Geszthy Veronika
MARIA REINER, apácanövendék Mahó Andrea
MARIA REINER, apácanövendék Wégner Judit
GEORG VON TRAPP KAPITÁNY Csengeri Attila
GEORG VON TRAPP KAPITÁNY Fillár István
ZÁRDAFŐNÖKASSZONY Bucsi Annamária
ZÁRDAFŐNÖKASSZONY Hűvösvölgyi Ildikó
ZÁRDAFŐNÖKASSZONY Sáfár Mónika
ELSA SCHRAEDER Fonyó Barbara
ELSA SCHRAEDER Endrődi Ágnes

Stáblista

Rendező Eperjes Károly

Helyszín

Pesti Magyar Színház
Budapest, 1077, Hevesi Sándor tér 4.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!