Leírás
A Nézőember - Dr. Falus András előadása
A színházban ülőket nézőnek hívjuk, de mi azt se bánjuk, ha a színház nézői látnak és értenek is. Ezért indítjuk el a Nézőember sorozatunkat. A magyar tudományos élet legfőbb szereplőit, sztárjait hívjuk el, hogy előadást tartsanak a Kisszínpadunkon.
Az második előadást Dr. Falus András genetikus, immunológus tartja február 26-án, 19 órától a Kisszínpadon.
Mi van megírva a génjeinkben? A sorsunk vagy a sorsunk valószínűsége? Bolyonghatunk-e szabadon a genetikai térképünkkel a kezünkben?
Van-e valódi genetikai különbözőség az idegennek tartott népcsoportok és a számunkra jól ismertek között? Lehet, hogy a férfi és a nő között nagyobb van?
Ha a géntérkép és vele együtt a biológiai forradalom meghozza a betegségek előrejelzését kialakulhat-e egy hosszú életű, egészséges társadalom?
És ha kialakul akkor az lehet etikus? Fontos ez egyáltalán, ha egészséges és sikeres?
Mi lesz a gyerekeinkkel, a fiatalokkal ha az iskolarendszer nem ad választ ezekre a kérdésekre és elzárja a diákokat a tudományok megismerésétől? Az ember talán mégis több annál, hogy csak tévénéző és fogyasztó legyen.
De akkor mi legyen?
Dr. Falus András
A Semmelweis Egyetem egyetemi tanára, a Genetikai-, Sejt és Immunbiológiai Intézet igazgatója, az MTA rendes tagja és költő. Fő kutatási területe az immungenomika és a bioinformatika.
Hangai B. András néven írt verseiből Básti Juli olvas fel.