A társulat a drámát alapul véve dolgozta fel a megtörtént büntetőeljárást és annak folyományaként indult kártérítési procedúrát. Hogy mi is történik pontosan, „azt majd kibogozza valaki”, hogy mi az igazság „az majd a téma dolga lesz...”
Az előadás jelentőségét a témaválasztás, illetve annak társadalmi vetülete adja. A téma feldolgozásának hitelességét a rendező jogi végzettsége és az a tény is alátámasztja, hogy jelenleg is bíróságon dolgozik, így rendelkezik a szükséges rálátással a hivatali apparátus működésének elemzéséhez, értelmezéséhez.
Az előadás legfontosabb célja, hogy aktív párbeszédet indítson el, mely során lehetőség nyílik a felmerülő gondolatok megvitatására. Elgondolásunk ugyanis az, hogy egy büntetőügy a társadalom egészét megmozgatja. Az emberek alapvető tulajdonsága a kíváncsiság a súlyos bűncselekmények elkövetése mögötti motivációk megismerése iránt. Ezzel együtt azonban kevés ismerettel rendelkeznek arról a folyamatról, ami a bűncselekmények állami apparátus általi feldolgozását jellemzi. Az előadás célul tűzi ki tehát azt, hogy bemutassa a rendszer működését, valamint az eljárás útvesztőjében keveredett elkövető és az állam viszonyát, a viszony visszásságait. Az előadás bemutatja a vádlotton kívül a bíró, az ügyész és a védő helyzetét is. Épít a vádlott kapcsolatára a jogi szakemberekkel.
Suha Dénes: Urszinyi Ádám
Bírónő: Fodor Katalin
Ügyésznő: Kiss Nóra
Ügyvédnő: Kovács Anna
Robi, Kiss Károly, Tanács tagja: Kurta Pál
Olajbáró, Tanács elnöke: Boda Tibor
Balogh Nikoletta: Boda Anna
Kakuk: Boros Krisztián
Nyíri, Kinológus szakértő: Presenszki Péter
Péteri, Táskás úr, Orvos szakértő, Tanács elnöke: Kovács Zoltán
Rendezte:Malik Gábor
Asszisztens: Kovács Zoltán
Zene: Kovács Ákos András
Helyszín
Budapest, XI., Körösy József u. 17.