Leírás
Az alkotók egy furcsa történetet dolgoznak fel, amely történet a falu POSTÁSÁRÓL szól.
A Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület felvállalta, hogy Vajdaságban létrehoz egy olyan táncegyüttest, amely színvonalas táncszínházi produkciókat hoz létre. Tagjai kiváló magyarországi és vajdasági táncosok. A társulat neve: SZABADKA TÁNCSZÍNHÁZ
Terveink között szerepel autentikus néptánc előadások, illetve tematikus művek létrehozása.
Egy falu és egy térség lakóit ismerhetjük meg a postáson keresztül. A postás ugyanis mindenhová bekopog, levelet, csomagot, ajándékot, üzenetet és örömet hoz mindenki számára. Nem hagyományos lineáris történetépítés, hanem mozaikszerűen építkezik a darab. Különböző jelenetekre bontva aktualitások villannak meg egy-egy jeleneten belül, mint például a gyermekvállalás problémája, az egyre kevesebb születendő gyermek, a falvak elnéptelenedése, az elvándorlás. A realitástól kissé eltávolodva, a postás, jelenlegi víziónk szerint, átkerékpározik a múltba és a jövőbe is. Szeretnénk az értékeinkre, a hagyományainkra felhívni a figyelmet ezzel az előadásunkkal. Kevés manapság az az ember, akiben mélyen és kiirthatatlanul plántálva van a hivatástudat. Aki képes a saját kis önző lelkének óhajait félretenni, és egy magasabb cél érdekében cselekszik, akár önkéntelenül is. Aki egy hétköznapi emberből egyszerre csak hőssé tud válni, meghaladva eddig hitt képességeit. Ilyen tud lenni egy hivatalnok, egy rakodómunkás, egy kertész és jelen esetben egy postás is. Örkény István világhírű drámájában, a Tótékban is megjelenik ez a figura, ott kissé lecsökkent értelmi képességgel, jelezve talán azt, hogy sok esetben az együgyűség a dolgok lényegére tud erőteljesen rávilágítani.
Már javában a XXI. században járunk, a technikai fejlődésnek köszönhetően egy-egy gombnyomásra vagyunk egymástól, szeretteinktől. De vannak vidékek, ahová csak egy postás jut el, mágikus tájakon keresztül vándorolva, különleges emberekkel találkozva, velük együtt táncolva, énekelve, s ha kell megküzdve, hogy hőssé válhasson, hogy túlnőhessen önmagán és hogy bevégezze munkáját.
Koreográfusok: Mihályi Gábor, Gál Nóra, Farkas Tamás, Brezovszki Tamara, Brezovszki Roland, Németh Antal, Farkas Ágnes, Móricz Bence, Szarka Zsolt, Hegedűsné Farkas Lilla
Plakát: Baráth Attila
Énekszóló: Török Noémi
Jelmez és díszlet: Brezovszki Tamara
Zene: Lajkó Félix és Juhász zenekar
Fényterv: Mezei Zoltán
Rendező: Pálfi Ervin – Jászai-díjas
Szaktanácsadó: Mihályi Gábor – Harangozó Gyula-díjas, EuróPAS-díjas
Zenekarvezető: Juhász Gábor
Közreműködnek: A Szabadka Táncszínház tánckara és Magyar Állami Népi Együttes szólistái
Tánckarvezető: Farkas Tamás, Gál Nóra
Művészeti vezető: Brezovszki Roland
Jegynyomtatásról
Ez emailben kapott elektronikus utalványt kinyomtatva és a pénztárban bemutatva fogod megkapni a jegyed.
Ha nem szeretnél, vagy nem tudsz nyomtatni, a Hagyományok Házában elég, ha az utalvány azonosítóját bemondod a pénztárban, vagy felmutatod a vásárláshoz használt bankkártyát.