1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
A RÓZSA AZ RÓZSA AZ RÓZSA... • KOVÁCS GERZSON PÉTER - TRANZDANZ
Nemzeti Táncszínház - Nemzeti Táncszínház – Kisterem
Ezt az előadást még nem értekelték elegen, az előadóhely többi programjának átlaga:
8.8 / 10
5003 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
Orkán, szörnyű szélvész, vihar repíti be a térbe (a jelenbe? a valóságba?) a darab szereplőit, majd tovább sodorná őket (vissza a múltba vagy a tovább, a jövőbe?), de megvetik a lábukat, megkapaszkodnak (mibe? egymásba? az emlékeikbe? a vágyaikba?) és maradnak, maradni akarnak (hol? hol is vagyunk?).

Az egyre bonyolultabbá váló valóság megragadására a hagyományos nyelvi eszközök kevésnek bizonyultak, a jelenségeket sokkal inkább képekkel kezdtük leírni. A „képi fordulat” (ami ma is tart) a kommunikációban felértékelte a kép szerepét. Az ábrázoló jellegű képek és a szemantikai jelentést nélkülöző ornamentika először kiegészítették egymást, aztán összemosódtak, a díszítés értelmezési tartománya kitágult és egyben el is bizonytalanodott, majd a két minőség összefolyt és a képek „ornamentalizálódtak”. A folyamat végén (?) a mai képekre a jelentésnélküliség jellemző. 

A rózsa az rózsa kijelentés így nem csak reprezentáció, amely azt az információt hordozza, hogy a rózsa = rózsa, azaz „a dolgok azok, amik”, hanem egyben szöveges és képi ornamentika is.

Kovács Gerzson Péter koreográfus legújabb darabja, A rózsa az rózsa az rózsa … című táncszínházi produkció az absztrakt tánc és a referenciális gesztusnyelvi mozdulatok jellé válását, tartalommal való feltöltődését és kiüresedését vizsgálja.

 

 

Táncosok:
Bozsányi Liliána
Czvikler Fanni
Kiss Rebeka

Zene: Kovács Jeromos

Látványterv, világítás: Kovács Gerzson Péter

Koreográfus: Kovács Gerzson Péter

Támogatók: KIM, NKA, MMA

Helyszín

Nemzeti Táncszínház
Budapest, 1024, Kis Rókus u. 16-20.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!

Vélemények

Még nem írtak véleményt az előadásról. Te láttad?

Írj véleményt

0 / 4000
Ha nem vagy belépve, vagy nem vásároltál még jegyet erre az előadásra, akkor jóvá kell hagyjuk az írásodat, mielőtt megjelenne. Regisztrálj/lépj be vagy vásárolj jegyet az előadásra az azonnali kommenteléshez.