1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
VILLÁMCSAPOTTAK - ŐSBEMUTATÓ
Szentendrei Teátrum - Városháza udvara
7.2 / 10
14 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
A Nagyváradi Szigligeti Színház és a Szentendrei Teátrum újabb koprodukciója a nyár igazi csemegéje. Kincses Réka, Berlinben élő, marosvásárhelyi származású film- és színházrendező saját élményei, dokumentumanyagok és színészi improvizációk alapján építi előadás-történeteit.


Hogyan kezeljük a véletlent a kultúránkban? A sors ideje úgy tűnik, lejárt, nem hiszünk benne, kiment divatból, legalábbis a nyugati világban rég elvesztette a tekintélyét. Pedig mindannyiunk élete tele van előre nem látható eseményekkel, életünk folyása nagyrészt irányíthatatlan.
Hogyan bánunk ezzel a ténnyel? Mit tudunk, mit gondolunk róla? A spektrum egyik végén a statisztikusok állnak a számadataikkal, valószínűség számításaikkal, tudományos magyarázataikkal. A másik végén pedig a vallás, és egy Isten által irányított világrendbe vetett hit.

A Ceaușescu rendszerben az erdélyi magyarok nagy része alig vagy egyáltalán nem tudott románul, a magyar és történelem szakokra csak néhány diákot vettek fel, így a többség számára az előmenetel a matematika-fizika tanulás irányában tűnt reménytelibbnek.

Már első találkozáskor kiderült, hogy a színészek többsége „matek-fizika” osztályba járt, miközben otthon szüleiktől vallásos nevelést kaptak, és a babonás nagyszülők praktikáinak érvényességét sem kérdőjelezték meg. A színészek hol komikus, hol tragikus történetein dolgoztunk együtt, amelyekben a csoda vagy más néven a véletlen döntő szerepet játszott.

„A véletlen mindenütt jelen van. Türelmesen tartsd a horgászbotot, ahol  a legkevésbé számítasz rá, ott lesz a hal az örvényben.” (Ovidius)

SZEREPLŐK Balogh Attila I Firtos Edit I Fodor Réka I Hajdu Géza I Kocsis Anna I Kocsis Gyula I Molnar Júlia I Scurtu Dávid I Sebestyén Hunor I Szotyori József

Díszlet: Florina Bellinda Vasilatos 
Jelmez: Szűcs Edit 
Dramaturg munkatárs: Enyedi Éva 
Zongoránál: Dombi Dávid
RENDEZŐ Kincses Réka

A Szigligeti Színház Nagyvárad és a Szentendrei Teátrum koprodukciója.

Az előadás hossza: kb. 2 óra
esőnap: augusztus 25. hétfő 20:30

Szereposztás

Színész Balogh Attila
Színész Firtos Edit
Színész Fodor Réka
Színész Hajdu Géza
Színész Kocsis Anna
Színész Kocsis Gyula
Színész Scurtu Dávid
Színész Sebestyén Hunor
Színész Szotyori József

Stáblista

Rendező Kincses Réka

Helyszín

Szentendrei Teátrum
Szentendre, 2000, Városház tér 3.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!