Elégedettnek érzed-e magad mindazzal, amid van?
Mitől érzed, hogy az életedben "most már valaminek történnie kell"? Mi mozdít ki a passzivitásból?
Mi lenne, ha egy beszélő hal akadna a horgodra?
Hogyan van összefüggésben a halász és feleségének története saját életeseményeinkkel és lelki folyamatainkkal?
ALAPÉLMÉNYÜNK, AMIKOR ELŐSZÖR HALLUNK EGY MESÉT, hogy tetszik nekünk – de sok mindent nem értünk a hallottakból, mert a mese a szimbólumok mesés nyelvén szól hozzánk.
Értjük, hogy a halásznak és telhetetlen feleségének pórul kell járniuk – de vajon milyen lelki működés rejlik a háttérben? Mi vezethet mindennapi életünkben odáig, hogy elveszítjük az irányítást életünk felett? Hogyan ad a mese kulcsokat ahhoz, hogy ez ne történjen meg, vagy ha megtörtént, hogyan állhatunk fel mégis? Ki a bennünk élő halász, a felesége és a kívánság-teljesítő lepényhal? Miért vágyunk királynak, császárnak lenni és hogyan válhatunk valóban életünk királyává?
A mesék nagyon sokat adnak nekünk: bátorítást, reményt, megoldási és magatartási példákat. Sokkal erősebben hatnak, ha mélyebben értjük is őket.
Ez a mese látszólag egy óriási kutyaszorítóról szól és – szintén látszólag – nem ér jó véget. Miért jó mégis?
A mese-esttel célunk, hogy a szimbólumok kapujának megnyitásával beléphessünk a mesék kincsekkel teli, rejtett világába, és megfejthessük a több száz éves mesék ma is aktuális, ráadásul egyénre szabott üzeneteit.
Szeretettel vár:
Korpuszné Szedlmayer Bea, A mese gyógyít c. könyv szerzője
Helyszín
1053, Curia u. 2.