1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
CSAK LAZÁN!
Veszprémi Petőfi Színház - NAGYSZÍNPAD
6.3 / 10
4 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
A produkció Szabó Magda Mózes egy, huszonkettő című regényének történetét meséli tovább. Az előadás indító helyzete a regény befejezése. Az alkotó csapat arra kereste a választ, hogyan folytatódhat Szabó Magda regénye.

Take it easy! Ltd. - Csak lazán!
színdarab
Bemutató: 2022 április 22.

Napjainkban egyre több szó esik a flow élményről, egyre többen keresik, vágynak rá. Ennek megtalálásához jó kulcs lehet, ha a mindennapjaink nehézségeit lazán próbáljuk kezelni. A flow élmény, azaz az áramlás azt jelenti, hogy folyamatosan jelen vagyunk az életünkben, minden pillanatot a maga intenzitásában, jelenidejűségében élünk meg. Ahhoz, hogy megérthessük, átélhessük ezt az élményt, előbb utóbb mindannyiunknak le kell döntenünk saját falainkat – persze, csak lazán!
A produkció Szabó Magda Mózes egy, huszonkettő című regényének történetét meséli tovább. Az előadás indító helyzete a regény befejezése. Az alkotó csapat arra kereste a választ, hogyan folytatódhat Szabó Magda regénye. A Mózes egy, huszonkettő kirepít a komfortzónánkból, hogy pár pillanatig megmerítkezhessünk valamiben, amiről magunk sem tudjuk, mi, de a könyv hatására elementáris vágyként jelentkezik bennük. – mondta ezt a könyv megjelenésekor Singer Magdolna irodalomkritikus.

A Csak lazán! története a generációk közötti szakadék és annak átjárhatatlansága, a tabuk, az évekig elhallgatott igazságok terhének hordozása és az önmagunkkal való őszinte szembenézés problémáit boncolgatja.
Az előadást a Take it easy ltd. – vagyis a Csak lazán kft. –, egy színészekből, rendezőből, zeneszerzőből, vizuális művészekből álló kísérletező kedvű alkotócsoport hozta létre, rengeteg beszélgetés, improvizáció és közös szöveg írás, a vizuális és auditív világ csapatmunkában történő megtalálása során. Az alkotók szándéka olyan előadásokat létrehozni, amit elejétől végéig ők komponálnak meg, a történet kitalálásától, a megíráson keresztül a színpadra állításig.

Szereposztás
Bandi András Zsolt, Jancsó Előd, Magyari Etelka, Mátyás Zsolt Imre

Közreműködők
Rendező: KEDVES EMŐKE
Díszlet- és jelmeztervező: ALBERT ALPÁR
Zeneszerző: SEBASTIAN BAYER
Animáció: MOLNÁR LUCA ANNA, MAGYARI ZSOLT, KOCSIS ALEXANDRA
Ügyelő: KERTÉSZ ÉVA
Súgó: CZUMBIL MARIKA

Szereposztás

Színész Bandi András Zsolt
Színész Jancsó Előd
Színész Magyari Etelka
Színész Mátyás Zsolt Imre

Helyszín

Veszprémi Petőfi Színház
Veszprém, 8200, Óvári Ferenc utca 2.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!