1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
BAROKK KONCERT - HASSE, GEMINIANI, TORELLI
Liszt Ferenc Zeneakadémia - Zeneakadémia, Nagyterem
9.3 / 10
3 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
Yeree Suh (szoprán), Fulvio Bettini (bariton) • Művészeti vezető és koncertmester: Midori Seiler • Barokk gesztika: Sigrid T’Hooft

Francesco Geminiani: d-moll concerto grosso, „La Follia”Johann Adolph Hasse: Larinda e Vanesio – intermezzo – 1. részGiuseppe Torelli: g-moll („Karácsonyi”) concerto grosso, Op. 8/6Johann Adolph Hasse: Larinda e Vanesio – intermezzo – 2. részAntonio Vivaldi: Esz-dúr triószonáta, Op. 1/7, RV 65 – Allemanda + SarabandaJohann Adolph Hasse: Larinda e Vanesio – intermezzo – 3. részMidori Seiler legutóbbi együttműködése a Fesztiválzenekarral katartikus volt. A barokk zenét mélyen értő hegedűművész „ragyogó tehetségű és imponáló tájékozottságú” muzsikus, aki minden egyes hangnak tartalmat ad. Idén már barátként tér vissza a zenekar barokk együtteséhez „olaszul zenélni”.Bár Hasse Németországban született, Alessandro Scarlattitól tanult, és az olasz opera legjelentősebb képviselője volt német nyelvterületen. A koncertet főképp recitativókból és áriákból felépülő lendületes intermezzója foglalja keretbe három részben. Mivel a zeneszerző énekesnek indult, elsősorban az áriák foglalkoztatták, szinte mindent a dallamnak rendelt alá. A műben az olasz bariton, Fulvio Bettini és Yeree Suh évődik egymással. „A virtuóz vokális technikájú, a koloratúrákat is fölényesen pergető Yeree Suh énekesként és színészként egyaránt csúcsteljesítményt nyújtott” – írta a Fidelio a Fesztiválzenekar és a dél-koreai szoprán 2014-es közös hangversenye után. Az énekesek ezúttal is kort megidéző öltözékben lépnek fel, és barokk gesztusokkal dúsítják előadásukat.
A három részre tagolt Hasse-darabba először egy kis téboly ékelődik: Geminiani La Follia („őrület”) című concerto grossója. A folia az egyik legrégebbi európai zenei vándormotívum: egészen a 16. század elejéig követhető vissza – eredetileg szenvedélyes termékenységi tánc lehetett. A témát több mint százötven zeneszerző használta fel; Geminiani is Corelli egyik hegedűszonátáját dolgozta át.
A második intermezzo után a hegedűverseny atyjaként számon tartott Torelli ünnepi hangulatú, dallamos karácsonyi concertója hangzik el, majd a hangverseny a harmadik intermezzo virtuóz duettjével ér véget. 

Stáblista

Karmester Seiler Midori
Karmester Seiler Midori

Helyszín

Liszt Ferenc Zeneakadémia
Budapest, 1068, Liszt Ferenc tér 8.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!